امسال، سال بد و پر حادثه ای بود. بارها هواپيما سقوط کرد و سيل و زلزله اومد. سقوط هواپيماها به گردن خلبان های از دست رفته افتاد و در مورد آسيب های حوادث طبيعی، کسی جوابگوی اين نشد که چرا ساختمان ها برای زلزله مقاوم سازی نمی شه و پوشش گياهی چرا به صورت غير اصولی از بين می ره تا سيل خونه و زندگی مردم بی گناه رو در کام خودش بکشه. همه از خبر زمين لرزه بم که منجر به از دست رفتن عده بسیار زيادی از مردم شد و تخريب ارگ، ميراثی که از گذشته برای کشورمون مونده بود  متاثر و ناراحت شديم. فکر کرديم اين آخرين حادثه تلخ سال ۸۲ خواهد بود. اما حدود يک هفته قبل، باز هم يه اتفاق بد افتاد و باز هم عده ای از مردم ما به طرز فجيعی از دنيا رفتن. حادثه انفجار قطار رو می گم. شايد برای اينکه اين فاجعه، انتخابات مجلس رو تحت الشعاع قرار نده، چندان بهش پرداخته نشد. البته می شه گفت هيچ بهش پرداخته نشد. چون حتی برای پوشش خبری بی نظير زلزله، دليل انساندوستانه وجود نداشت. علت اون همه سرو صدا جلب جامعه جهانی بود و جمع آوری کمک خارجی که مبلغ بسيار قابل توجهی شد و پيش از اينکه به مصرف مردم داغديده برسه، به جيب افراد ديگری رفت. اين روزا مدام خبرای ضد و نقيض از حادثه انفجار قطار به گوش می رسه. تا جايی که اون رو خرابکاری و حمله تروريستها می دونن. امروز اعلام شده بود که اين انفجار معادل ۱۸۰ کيلو تی ان تی بوده. می گن چند تا روستا ويران شده. اصلا مشخص نيست چند تا کشته داده. اجساد سوخته و متلاشی شده و قابل شناسايی نيستن. من عکسای اين حادثه تلخ رو توی يکی از روزنامه ها ديدم و خبرش رو دنبال می کنم.

فقط می تونم بگم که بسيار تلخ بود و باعث تاثر همه شد. اميدوارم کشته شده ها رو خدا رحمت کنه. تصور کنيد که با چه زجری از دنيا رفتن...اميدوارم خونشون پايمال نشه.

/ 20 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهار هستی

سلام عزيزم. خوشحالم که برگشتی. درضمن همه جا صحبت از همين خبرای تلخه که تو هم نوشتی. اميدوارم سال آينده سال بهتری برای همه باشه.

علی راد

سلام ... سلام صدتا سلام ...ثمر خانم گل و گلاب ... نمي دونی وقتی کامنتت رو ديدم چقدر خوشحال شدم...من چند وقتيه تنبل شدم و کم مي نويسم . ولی وجود دوستانی مثل تو به آدم دل گرمی ميده ..بازم بهم سر بزن..

آیدین

ثمری ُ اينقده دلم برا اون پستهای خوشگل که قديما مينوشتی تنگيده ُ بنويس ديگه:)

يه دوست

بابا اين قدر حرص نخور!

محمد ملکی (خط سوم)

سلام - درسته اين اتفاقات افتاده - ما چی کار می تونيم براش بکنيم -پس بياييد شروع کنيم - ارادتمند محمد ملکی

ع

سلام...زمان طولانی بود که نيومده بودم اينجا...شرمنده ام در گير امتحانات ترم آخر بودم...ميدونی که...!...راجع به اون فاجعه قطارم...يه چيزی بگم...ديتای جديد...چون من از همون استانم يه چيزايی ميدونم...مثلا سوخت موشک بوده که منفجر شده ...و من خواب بودم که زمين زير پام لرزيد...و ..و ..و همينه ديگه....به قول سيمون دوبوار:همه ميميرند...اين مهم نيس...مهم اينست که...مهم نيست.

مهدی

نيستيد؟

farhad

آره بابا! خودم نوشتم همشو! باور نداری؟