سال گذشته، همين موقع ها بودش که با دکتر تهرانی کلاس داشتيم: مبانی روانشناسی... به خاطرم هست که درست روز اول دانشگاه، سر کلاس مون اومده بود و زمانی که متوجه شد بچه های ورودی جديد هستيم، لبخند تلخی زد و گفت: از صميم قلب آرزو می کردم که ای کاش در روز اول ورودتون، آدم بهتری رو ـ نسبت به من ـ می ديديد !! حرفش برام عجيب و معنی دار بود.

دکتر تهرانی خانوم بود. يه خانومه ريز نقش و بسيار لاغر اندام. به کلاس تسلط کافی داشت و استاد خوبی بودش. هر چند که ما خيلی اذيتش کرديم 02.gif

از اون استادهايی بود که کلی با بچه ها راه می اومد. قبل از امتحان، يه سری از بخش های کتاب رو حذف کرده بود و ما حسابی اميد داشتيم که از درسش بيست بگيريم.

اما بعد که نمره ها اعلام شد، اعتراض همه در اومد و هيچ کس باور نمی کرد که اينقدر توی نمره دادن سخت گير باشه. منم از دستش عصبانی شدم و هميشه و همه جا می گفتم که : اون با دادن نمره پايين توی درس سه واحدی باعث شد که معدل ترم اولم بالای ۱۷ نشه... به خودم می گفتم که تا آخر عمرم فراموش نمی کنم که در حق من بدی کرده.

بعد از اون، هرگز دوباره دکتر تهرانی رو نديدم که بخوام در مورد کار وحشتناکش ـ که از دم نمره ها رو پايين داده بود ـ باهاش صحبت کنم. اما خاطرم هست که يه بار، يه جايی از يه منبع غير رسمی شنيدم که اون به بيماری سرطان مبتلا شده.

ديروز سه شنبه، وقتی وارد دانشکده شدم، اول از همه چشمم افتاد به آگهی ترحيم روی برد......... با ناباوری خوندم و فهميدم که خانم تهرانی فوت کرده. اشک تو چشام حلقه زد و برای شادی روحش فاتحه خوندم. وقتی هم که به خونه رسيدم، براش دعا کردم و از خدا خواستم منو ببخشه که به خاطر چند نمره پايين تر يا بالاتر، سعی کرده بودم نسبت به اون کينه داشته باشم...02.gif

/ 5 نظر / 2 بازدید
گریه های ژکند

سلام دوست عزیز جدید. راستی یه سوال ؟تو زبان تخصصی یک رو پاس کردی ؟متن جدیدتو هم خوندم بعدم مفصلا راجع بهش نظرمو می گم موفق باشی و بای

arash

سلام...بابت دعوتنامه ی hi 5 که انقدر دير رفتم سراعش معذرت ميخوام ولی خيلی وقت بود که سراغ جی ميل نرفته بودم...نمی دونم غضو جی ميل هستی يا نه بابت دعوتنامه ای که برام فرستادی بهم يه دونه دعوتنامه داده که اگه دوست داری و اکنت جی ميل هم نداری برات بفرستمش...راستی تو کجا جامعه شناسی ميخونی؟

راستی ها...

فقط می تونم بگم خيلی وقاحت می خواد...برای خودم که خواننده اون بودم متاسفم.