ماه رمضان هم رسيد. ياد چی می افتی؟ ياد ترافيک خفه کننده قبل از افطار؟ ياد روزه خوری های دزدکی با چاشنی عذاب وجدان؟ دل ضعفه ها و تشنگی های اجباری؟ منظره غم انگيز رستوران ها و پيتزا فروشی های تعطيل شده؟  پرخوری های زمان افطاری؟ سحر پا شدن های عذاب آور؟

می دونی من ياد چی می افتم؟ ياد همه اينها + حالت روحانی و خوب قبل از افطار و بعد از سحری. آشتی کردن با اون چيزايی که ۱۱ ماه باهاشون قهر بودم. ياد خدا می افتم و حس می کنم کلی بهش نزديکم. قرآن می خونم و معنی هاشو توی ذهنم تجزيه و تحليل می کنم. حتی اگه خيلی از روزه هامو بخورم، اون تعداد اندکی که روزه گرفتم باعث تجديد روحيه می شه و منو با خودم و خدای خودم آشتی ميده.

به نظرم مهم نيست که من و تو چند تا روزه می گيريم. مهم اينه که چه روزه بگيريم و چه نگيريم بهره ای از اين ماه روحانی ببريم که توی ۱۱ ماه ديگه به دردمون بخوره.

راستی بلدی هم روزه بخوری و هم روزه باشی!؟ ( در آن واحد؟!!)

/ 7 نظر / 9 بازدید
خانم خونه

سلام.من یاد مهربونی خدا می افتم واینکه اگر بعد اون همه گناهی که تو طول سال انجام میدیم همچین فرصت هایی نبود تا ما کمی هم به وضعیت روحی و معنوی وجودمون برسیم کارمون به کجا می کشید.دیوونه خونه؟

امید

سلام .......... قلم روون و زيبايی دارين .... خوشبختانه ۲ سال وبلاگ نويسی هم قلم شما رو وان تر هم کرده ........... از وقتی که وبلاگ شما رو خودنم خيلی مايل شدم در مورد يه پيشنهاد کاری باشما صحبت کنم ......... سربلند و پیروز باشید

شهروز

سلام ثمر عزیز؛ خیلی برایم جالب هست که هر کس نگاه ویژهء خودش را به این ماه دارد. یکی بالکل روزه گرفتن را خرافات می داند و دیگری به تک تک مقررات آن پایبند است. یکی هم مثل تو احساس آدم را بر می انگیزد... فقط می توانم بگویم همین که مردم در این ماه برای دهان روزه شان ارزش قائل می شوند و سعی می کنند خوب باشند، خیلی برایم خوشایند است. خدا نگهدار...!

mehdi

سلام. من به ياد ربنا می افتم.

mehdi

راستی پاسخ سوال شما: حتما به اين نکته توجه داشته ايد که روزه داری تنها به گرسنه ماندن نيست!

امير

سلام.من امير هستم.من ياد بچه گيام مي افتم.وقتي از مدرسه ميومدم خونه و ميديدم مامانم داره دعا ميكنه.يا خواهرم بيحال گرفته خوابيده. يا بابام از سر كار برگشته و جدول حل ميكنه.بعدش مامانم برام غذا مياورد. يادش بخير.حالا اونا همهشون رفتن بهشت. اون بالا.5سال پيش توي تصادف منو تنها گذاشتن.تو رو خدا سر افطار برام دعا كنين. ديگه صبرم تموم شده.دلم ميخوهد برم پيش اونا. التماس دعا.